Z wielką radością, chcę się podzielić informacją o młodym Mężczyźnie, który dzięki Adopcji Serca mógł spełnić swoje marzenie o zdobyciu wykształcenia – pod koniec 2019 roku obronił licencjat.
Dzięki wsparciu Rodzica Adopcyjnego z Polski ukończył szkołę podstawową, później gimnazjum i liceum, a następnie pierwszy stopień studiów zakończony obroną pracy licencjackiej.
Jego Rodzice są analfabetami, ale bardzo im zależy, by dzieci mogły się uczyć. Sami niestety, nie są w stanie opłacić szkół czwórce dzieci.
Dziękuję wszystkim Osobom, które wspomagają dzieci i młodzież w zdobyciu wykształcenia. Dzięki Państwa zaangażowaniu niejeden młody człowiek w Togo, Beninie czy Kamerunie będzie miał lepszy start w dorosłe życie.


O misjach w braniewskim ZOL-u
Od kwietnia tego roku odwiedzam wraz z Nowicjatem naszego Zgromadzenia, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy znajdujący się w braniewskim szpitalu. Najczęściej są to spotkania podczas, których modlimy się razem z Pensjonariuszami i Obsługą ZOL-u.
Tak było w Wielkim Poście, w maju, październiku i listopadzie. Przychodzimy również, by wspólnie pośpiewać piosenki nie tylko pobożne, ale też ludowe i wojskowe. Wśród piosenek każdy zawsze znajdzie coś dla siebie 🙂
W ostatnim tygodniu listopada wraz z s. Beatą ponownie odwiedziłam ZOL – tym razem była akcja „misje”. Wzięłyśmy ze sobą ekran i rzutnik, by wyświetlić krótki film o życiu dzieci w Afryce i pokazać trochę zdjęć z pracy misyjnej Katarzynek. Jak na każde spotkanie misyjne, tak i na to spotkanie zabrałam ze sobą afrykańskie ubrania, instrumenty muzyczne i inne pamiątki przywiezione z misji. Okazuje się, że na ZOL-u największą atrakcją były właśnie stroje afrykańskie, w które ubrały się Panie z Obsługi 🙂
Galeria zdjęć


Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny już za nami.
Ufam, że ten wyjątkowy czas zapisał się w pamięci i w sercu. Nie tylko poprzez obejrzane filmy, zdjęcia, wysłuchane prelekcje i świadectwa, ale również przez konkretne zaangażowanie – czy to modlitewne czy też finansowe w pomoc misjonarzom i ludziom wśród których pracują.
Od września wyruszyłam do parafii i szkół, by przybliżać ludziom temat misji. Z własnego doświadczenia wiem, że dopóki nie zajmowałam się Referatem Misyjnym, nie wiedziałam czym się zajmują Papieskie Dzieła Misyjne. Nie miałam pojęcia jakie dzieła wchodzą w Ich skład. Kiedy więc odwiedzałam parafie najpierw przybliżałam działalność Papieskich Dzieł Misyjnych, a później mówiłam o działaniach Sióstr Katarzynek na kontynencie afrykańskim i na terenach Rosji i Białorusi.
Każdy wyjazd był okazją, by porozmawiać z dorosłymi i dziećmi o możliwości włączenia się w pomoc naszym misjonarkom. Często padały pytania o Adopcję Serca. Wizyty w parafiach spowodowały, że kilkoro dzieci zostało objętych pomocą, znalazło „adopcyjnych rodziców”. Bardzo serdecznie dziękuję tym Osobom, które zdecydowały się pomagać dzieciom z Afryki.
Spotkania w szkołach miały trochę inny przebieg. Oprócz poznania pracy sióstr w krajach misyjnych była możliwość obejrzenia batików (ręcznie malowanych materiałów, na których przedstawiane są sceny z życia w Afryce), zagrania na instrumentach muzycznych czy założenia afrykańskiego ubrania.
Myślę, że te spotkania wniosły trochę wiedzy o życiu w innej części świata i były okazją do wspólnej modlitwy w intencji misjonarzy, misjonarek i ludzi, wśród których pracują.
W październiku, w każdym tygodniu, odwiedzałam trzy braniewskie parafie – Św. Wojciecha, Św. Antoniego i Św. Katarzyny, by razem z Parafianami modlić się na różańcu w intencji misji i misjonarzy. Poza rozważaniami opracowanymi przez Papieskie Dzieła Misyjne dodatkowym elementem naszej modlitwy były wizerunki Maryi z sanktuariów z pięciu kontynentów. Te pięć obrazów było symbolem jedności całego świata w modlitwie. Dekoracje z tygodnia na tydzień stawały się „bogatsze” – najpierw był obraz, później doszły materiały w kolorze oznaczającym dany kontynent, a wreszcie zapalone zostały lampiony w kolorach misyjnych.
Dzielę się z Państwem moim doświadczeniem spotkań, bo były dla mnie bardzo ważne. Każde z nich było spotkaniem z konkretnymi ludźmi, z ich życzliwością i chęcią pomocy.
Galeria zdjęć

Aktualności